• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Kondycja UE
Choć Unia Europejska jest w kryzysie, to jednakowoż wcale nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest silną organizacją. Przecież skupiła wokół siebie dużo bogatych państw. W dalszym ciągu UE jest federacją niezmiernie bogatych państw.
Naturalnie nie wszystkie są naprawdę bogate, lecz w porównaniu z choćby większości państw w Azji, to i tak UE to potęga. I choć ostatnimi czasy niezbyt szybko się rozwija, przynajmniej w porównaniu z chociażby Brazylią, to powinniśmy zwrócić uwagę, że to ciągle Chiny nas gonią. Choć naturalnie naprawdę nikt nie powinien myśleć, iż UE jest idealną organizacją. Według mnie Unia Europejska to bardzo dobry pomysł – nawet po połączeniu i tak jesteśmy mniejsi, aniżeli Indie bądź Chiny, więc wyłącznie jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednak dużym minusem owej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Dzięki właśnie biurokracji, Chiny oraz inne potęgi gospodarcze – lub aspirujące do ich miana, sporo szybciej nas doganiają. To niedobrze, bo przecież w interesie naszego kontynentu jest to, aby UE ciągle była potęgą. I naturalnie pewnie tak będzie, lecz trudno powiedzieć czy np. problem dotyczące wielkiego bezrobocia, szczególnie wśród młodych, bardzo szybko zostanie zażegnany. Być może Europę czeka los chociażby Włoch, czyli co prawda bogatego kraju, który jednakże ma wielkie kłopoty z funkcjonowaniem? Ciężko w jednoznaczny sposób powiedzieć…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Categories: Blog

Comments are closed.