• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Jak można udanie spędzić rocznicę własnego ślubu?

Co warto zwiedzić w Europie?
Być może przyroda zamieszkiwanego przez nas kontynentu może się wydawać dla bardzo wielu lekko nudna, przynajmniej jeśli porównywać Europę z Ameryką Południową, to jednak nie można powiedzieć, że europejskie miasta są w jakiś sposób gorsze od tych miast, które są zlokalizowane na innych kontynentach. Chociaż i z tą przyrodą wcale nie jest tak, że przykładowo nasze góry są mniej atrakcyjne – są gusta i guściki. Warto jednakże pomyśleć w takim razie co w istocie warto zobaczyć. Skupmy się na miastach. Na początek naturalnie Polska… Fantastycznym miejscem do odwiedzenia jest Kraków, Poznań, ale również chociażby Kazimierz Dolny.
Warto przejechać się w Tatry oraz morze. Zasadniczo w Polsce raczej nie brakuje interesujących miejsc. Dla miłośników wyjazdów za granicę na pewno można polecić wycieczki last minute do czeskiej Pragi. Trzeba napisać otwarcie, iż Praga jest bardzo ładnym miastem – wartym przynajmniej trzech dni zwiedzania. Warto jednakże postarać się zostać w stolicy Czeskiej Republiki dłużej, aby móc chłonąć atmosferę miasta. Jeśli wziąć pod uwagę krótsze wycieczki, ciekawym miejscem jest Czeski Krumlov. Pewnie niewielu mieszkańców Polski zna tę miejscowość – bez dwóch zdań jedno z najbardziej klimatycznych miast w Europie.
Na większą uwagę zasługują także typowo niemieckie miasta. Zatem choćby Berlin – umiejscowiony całkiem blisko polskiej granicy. Berlin to w tym momencie wielka metropolia, przecież to stolica RFN. Jednakże w porównaniu do na przykład Frankfurtu, Berlin nie wygląda wcale na bogate miasto – przynajmniej jeśli wziąć w rachubę niemieckie realia. Doskonałym miejscem na wycieczkę jest także Amsterdam – zwłaszcza stolica Holandii powinna podobać się młodym osobom. Takowych miast oraz miasteczek można wymienić jeszcze wiele. To pokazuje, że nie ma dużo bardziej zróżnicowanego kontynentu, aniżeli Europa. To w 100% pewne.

Categories: Turystyka

Comments are closed.