MIKOŁAJU…DO BOJU!

1 i 3. dplot 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego im. gen. dyw. Stefana Roweckiego ,,Grota’’ i Wojskowe Stowarzyszenie Sportowe ,,Grot’’ po raz kolejny były organizatorami ,,Mikołajek na sportowo’’ dla dzieci żołnierzy i pracowników wojska. Przez blisko dwie godziny 130 dzieci uczestniczyło w grach i zabawach. Impreza mikołajkowa odbyła się 6 grudnia w leszczyńskich koszarach.

Dzieci przywitali organizatorzy ,,Mikołajek’’ , przedstawiciel Dowódcy Pułku mjr Janusz ROJAN oraz Szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu mjr Krzysztof DUBANIEWICZ i mjr rez. Jarosław ZIELONKA z Wojskowego Stowarzyszenia Sportowego ,,GROT’’.

Po ,,komendzie’’ mjr. Janusza ROJANA „Mikołaju do boju…” rozpoczęła się tegoroczna edycja Mikołajek.

Rzucanie papierowymi kulkami, ozdabianie bombek, klejenie łańcucha na choinkę, to tylko niektóre atrakcje, w których uczestniczyły dzieci. W przerwach pomiędzy zabawą podziwiano występ leszczyńskich mażoretek oraz pokaz tresury i umiejętności policyjnego psa. Finałem Mikołajek było przybycie ,,Sportowego Mikołaja’’ z prezentami.
– Mikołajki na sportowo trwale zapisały się w kalendarzu imprez środowiskowych, a
dzisiejsze Mikołajki pokazują, że warto angażować się w takie przedsięwzięcia – podsumowuje imprezę mjr Krzysztof DUBANIEWICZ.